Wróć do strony głównej skutecznysprzeciw.pl
Znajdź nas
na facebook’u
Krok 1
Akceptuję Regulamin strony.
Akceptuję Politykę prywatności.

Mateusz Płudowski - radca prawny; praktyk posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywane w kancelariach prawnych oraz firmach windykacyjnych; właściciel kancelarii specjalizującej się w pomocy pozwanym przez firmy windykacyjne oraz fundusze sekurytyzacyjne, główny prawnik serwisu  www.skutecznysprzeciw.pl

Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty a nakaz

Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty to jeden z podmiotów działających na polskim rynku, które zajmują się skupowaniem roszczeń, a następnie ich windykacją. Wiele osób, które zaciągnęły różnego rodzaju zobowiązania, otrzymują od Prokury wezwania do zapłaty. Czy można się przed nimi w jakiś sposób bronić? Okazuje się, że tak i to jak najbardziej skutecznie.

Czym właściwie jest Prokura?

 

Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty jest powiązana z firmą windykacyjną Kruk oraz z Kancelarią Prawną Raven P. Krupa sp. k. Wszystkie te podmioty tworzą jedną wielką grupę kapitałową, w skład której wchodzą jeszcze inne mniejsze spółki. W praktyce wygląda to często tak, że ktoś zaciąga zobowiązanie w banku i, jeśli nie jest w stanie go spłacić, nabywa je Kruk, który następnie próbuje dokonać windykacji na drodze polubownej. Jeżeli to się nie uda, wówczas dłużnik otrzyma pozew od Prokury, który sporządzi Kancelaria Prawna Raven P. Krupa sp. k.

Prokura domaga się zapłaty - co można zrobić?

 

Jeżeli Prokura NSFIZ domaga się spłaty wierzytelności od dłużnika, może on podjąć obronę swoich interesów. Dłużnik może złożyć sprzeciw od nakazu, powołując się przy tym na przykład na następujące zarzuty:

  • przedawnienie roszczenia;
  • nieistnienie zobowiązania;
  • zapis na sąd polubowny;
  • potrącenie.

 

Dzięki temu nakaz zapłaty utraci moc prawną, a sprawa zostanie skierowana przez sąd na rozprawę i rozpoznana w postępowaniu zwyczajnym. Wówczas będzie można bronić swoich interesów przed sądem, również z pomocą adwokata lub radcy prawnego. Nie ma się czego obawiać, ponieważ doświadczenie pokazuje, że z Prokurą da się wygrać.

Zaciągnięte zobowiązania należy spłacać w ustalonym terminie. Jednakże bywają sytuacje, w których dług zostaje sprzedany i jego nabywca domaga się od dłużnika spłaty, która jest nienależna. Nie oznacza to, że takie wezwanie należy spełnić. Jeżeli racja jest bowiem po stronie dłużnika, warto jest podjąć walkę o oddalenie powództwa, nawet gdy występuje z nim fundusz sekurytyzacyjny, za którym stoi duża grupa kapitałowa.